piątek, 25 września 2015

One Day Journal, czyli Dziennik Jednego Dnia na 3 lata do wydrukowania


zdj. Kammi ka

Od dawna zaczytuję się i czerpię wiedzę na temat szczęścia, osiągania i doświadczania szczęścia, rozwoju, samorozwoju, poczucia spełnienia i odnalezienia sensu w życiu.
Moim zdaniem podstawą odczuwania szczęścia jest rozwój, samokształcenie, doskonalenie siebie oraz codzienne odczuwanie wdzięczności. Niesamowite jest gdy możemy każdego dnia przed zaśnięciem usiąść w spokoju i napisać kilka krótkich zdań, za co jesteśmy wdzięczni, co dziś się stało, co zmieniło się w naszym życiu.
Od dawna wiadomo, że wszelkiego rodzaju pamiętniki, zapistniki, zeszyty rozwojowe, notesy sukcesów, notatniki z planami i zeszyty wdzięczności przynoszą efekty. Zawsze w gorszych chwilach możemy zajrzeć do naszych wpisów i podnieść się na duchu, zobaczyć co dzieje się w naszym życiu i jak sami się zmieniamy.

Sama z powodzeniem przez wiele lat pisałam pamiętniki, mam niespotykaną liczbę rożnego rodzaju kalendarzy, notatników, notesów, dzienników do zapisywania i notowania wydarzeń z mojego życia, uczyć, emocji, planów, sukcesów i porażek. Zawsze wielką radość sprawia mi przeglądanie tych zapisków i wyciąganie z nich wniosków. Jednocześnie w natłoku zajęć mam coraz miej czasu na szperanie w moich szpargałach. Chciałam znaleźć coś kompaktowego gdzie mogłabym na bieżąco zapisywać moje myśli ale też mieć łatwy i szybki dostęp do ich przeglądania. Co dodatkowo dawałoby mi możliwość obserwowania moich postępów.

I tak zainspirowana fantastyczną autorką Gretchen Rubin (Projekt Szczęście) postanowiłam stworzyć na swoje potrzeby Dziennik Jednego Dnia.

Uważam, że jest to prosty a zarazem bardzo jasny i przejrzysty sposób na zapisywanie swoich myśli i powracania do nich w każdym dogodnym momencie. Najlepsze jest jednak to, że dokonując kolejnego wpisu po roku można naocznie zobaczyć co czuliśmy danego dnia. Dziennik opracowany jest na 3 lata więc kończąc go będziemy mieli przegląd, na jednej stronie jak czuliśmy się w danym dniu przez te lata.

Dziennik Jednego Dnia dotyczy miesiąca października. Wpisy można zacząć w dowolnym dniu. I tak wrócimy do nich w październiku w następnych dwóch latach.  Na zapiski mamy dosłownie trzy linijki, gdyż chodzi o to żeby dosłownie w kilku krótkich zdaniach zawrzeć najważniejszą myśl dnia. Może to być dziennik wdzięczności, sukcesu, rozwoju. Wybór należny do Was.

Zachęcam do pobierania, użytkowania i komentowania.2 komentarze: