piątek, 18 września 2015

Młodości dodaj mi skrzydła, czyli co zrobić żeby zachować młodość cz. I

Zegar słoneczny
zdj. Kami ka
Każdy chce być młody lub przynajmniej wyglądać młodo. Kult młodości istnieje od zawsze, wzrastamy w nim, szczególnie my kobiety jesteśmy podatne na tego typu retorykę. Nie ukrywam sama ostatnio przeżywam lekki kryzys wieku nie takiego znowu średniego a jednak. Zaczynam czytać coraz więcej o kosmetykach, maseczkach, masażach, zabiegach ale przecież młody wygląd skóry to nie wszystko.Młodość to przecież też stan umysłu i naszego organizmu, a na to wpływa ma niezliczona ilość rzeczy. Począwszy od tego co jemy, jak jemy, czy się ruszamy i jak się ruszamy, czy ćwiczymy tylko ciało czy umysł też, czy jesteśmy zdrowi, jeżeli nie to jakie choroby nas trapią.

Czy można to wszystko ogarnąć. Z jednej strony bombardują nas informacje z radia, telewizji, internetu co robić żeby młodym pozostać. Każdy ma tysiące recept, specyfików, przepisów. Niezliczona ilość stron internetowych, blogów i blogerek przedstawia listy i specyfiki co robić i jak. Od medycyny estetycznej przez kosmetykę, dentystykę, medycynę naturalną i nawet szarlatanerię wszyscy mają swoją receptę na młodość ogólnie pojętą. 

Z drugiej strony jest tyle pokus, używek, stresu, smogu, lenistwa, słabości, niechęci, braku możliwości finansowych, zapału, silnej woli, chęci i ochoty do tego żeby te rady wcielić w życie. 

Niektórym się udało. Mamy tego doskonałe przykłady i nie mówię o tych napompowanych botoksem i innymi specyfikami ale o naturalnej "młodości". Ja właśnie dążę do czegoś takiego.

Chcę się dobrze czuć we własnej skórze, cieszyć się codziennym widokiem w lustrze, być zadowoloną z siebie ze swojego wyglądu, zdrowia. Wiem, że to wymaga ogromnej pracy. Ale chce ją podjąć i zrobię to z radością. Dla Siebie.

Aby tego dokonać będę chciała stosować się regularnie do poniższych zasad*. 
Zasady będą obejmowały kolejno  obszary związane z Urodą, Dietą, Sprawnością fizyczną, Sprawnością umysłową, Stylem życia, Relaksem.**


Uroda
  1. Pielęgnacja twarzy. Tak proste i trywialne ale jak często zdarza nam się o tym zapominać. Niby wiemy, że trzeba twarz oczyszczać i nawilżać a od pewnego wieku też odżywiać jednak często nie robimy tego wcale albo robimy to źle. Nieodpowiednimi kosmetykami, źle dobranymi do naszego typu skóry. Nie sądzę, że wszyscy powinni od razu iść do dermatologa czy kosmetyczki ale warto samemu przyjrzeć się z bliska naszej twarzy i poobserwować. 
  2. Olejki Eteryczne w pielęgnacji twarzy. Nieocenione skarby zawarte w olejkach mogą naprawdę zdziałać cuda, Ważne jednak żeby te olejki były naturalne i oczywiście dobrane do potrzeb naszej skóry.
  3. Ochrona przeciwsłoneczna. Prawda stara jak świat a jednak nadal istnieje ogromna ilość amatorów kąpieli słonecznych, niestety jestem jedną z nich. Nagminnie też zapominam okularów słonecznych. Na szczęście już w większości kosmetyków, kremów i pudrów mamy filtry więc łatwiej jest o tym pamiętać i je stosować.  Tutaj też warto pomyśleć o ochronie naturalnej, czyli spożywaniu produktów z beta-karotenem.
  4. Pielęgnacja szyi dekoltu. Niektóre z nas wręcz zapominają, ze maja takie części ciała i wcale ni mówię, że trzeba od razu kupować osobne kremy do szyi i dekoltu. Doskonałym przykładem jest moja wiekowa ciocia, która od wczesnej młodości masowała szyję i dekolt oliwką z oliwek albo zwykłym kremem do twarzy. I co ważniejsze robiła to w każdej wolnej chwili np. gdy oglądała serial albo zastanawiała się co zrobić na obiad. Wierzcie mi nie wygląda na swój wiek.
  5. Oczy. Równie istotna jest pielęgnacja skóry w okolicach oczu. Tutaj niezbędny jest krem, delikatny masaż i te nieszczęsne okulary przeciwsłoneczne. Im większe tym lepiej.
C.D.N 

*Jest ich sporo dlatego będę je przedstawiała w kolejnych postach.
**Post inspirowany jest świetnym artykułem zamieszczonym w Zwierciadle o którym już pisałam. Przede wszystkim jednak jest oparty na cudownej książce którą niedawno na nowo odnalazłam na swojej półce bibliotecznej a mianowicie 100 sposobów na zachowanie młodości  Tareixa Enriquez, Jorge Nazra. Polecam ją gorąco.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz