czwartek, 3 września 2015

Niemowlak na basenie II

Dla uzupełnienia wczorajszego postu chcę dodać kilka ważnych moim zdaniem informacji. Przed wyjazdem na basen (szczególnie pierwszy raz) należy się odpowiednio przygotować, chciałabym przedstawić kilka propozycji z mojego doświadczenia.

Po pierwsze warto wcześniej jechać na basen samemu i sprawdzić jak wygląda sprawa przebieralni, czy jest przewijak,czy jest p rzebieralnia rodzinna.
Warto sprawdzić czy jest w ogóle brodzik,czy jest przeznaczony dla niemowlaków czy dla starszych dzieci. Ważna jest informacja dotycząca temperatury wody w basenie czy nie będzie za niska. Czasami możliwe jest zwiększenie jej temperatury, ale to trzeba ustalić z ratownikiem.
Po drugie należy przygotować dziecko, czyli zakupić pieluszki basenowe w odpowiednim rozmiarze. Ja zakładałam tę pieluszkę już w domu ta żeby w przebieralni mieć mniej kłopotu 😉.
Na basen warto spakować sobie torbę podręczną z zapasem pieluszek zwykłych i basenowych, warto wziąć dla dziecka dwa ręczniki i dodatkowy komplet ciuszków.
Nie ukrywam, że najlepiej jechać w trójkę, zawsze ta druga osoba potrzyma niemowlę, chyba, że dziecko bez problemu wysiedzi w nsidełku samochodowym.
Po trzecie należy pamiętać, że dziecko po basenie zazwyczaj jest głodne i śpiące. Można wziąć coś do jedzenia i picia.

Chyba niczego nie pominęłam. Dzięki zorganizowaniu i dobrej logistyce można naprawdę przyjemnie spędzić czas. Jest to doskonały relaks dla dzieci i rodziców też. Gorąco polecam.

Do napisania ☺

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz