poniedziałek, 14 września 2015

Jesienna lista to-do

Przeglądając  swoje ulubione blogi natknęłam się na całkiem nowy a mianowicie zaparzeciherbate. Blog z miejsca mnie zainteresował, przeczytałam większość wpisów i postanowiłam wziąć udział w jesiennym wyzwaniu proponowanym przez autorkę.
Wyzwanie dotyczy stworzenia swojej jesiennej listy to-do. Ponieważ uwielbiam tworzyć tego typu listy i nawet myślałam o spisaniu takiej postanowiłam w ramach wyzwania podzielić się nią na blogu

 1. Kupić kalosze i beztrosko skakać z córką po kałużach.
 2. W końcu przekonać się do dyni i wypróbować co najmniej 3 przepisy.
 3. Wprowadzić wieczorny rytuał czytania książek przed spaniem.
 4. W końcu zrobić porządek z książkami znajdującymi się w kartonach w domu rodziców.
 5. Wprowadzić do domu jesienny, przytulny nastrój odpowiednio dekorując mieszkanie.
 6. Regularnie dbać o ciało. Kupić odpowiednie kosmetyki na sezon jesień/zima i stosować je. Przynajmniej raz w tygodniu zrelaksować się w kąpieli.
 7. Zrobić porządek w szafie. Pochować typowo letnie ciuchy. Odświeżyć jesienno-zimowe. Zanieść wreszcie ciuchy do krawca (spódnica, spodnie, sztuczne futro)
 8. Przejrzeć buty na sezon i w razie potrzeby dokupić albo oddać do szewca.
 9. Ćwiczyć codziennie - rozciąganie, długie spacery.
 10. Korzystać z ciepłych dni. Jak najwięcej czasu spędzać na powietrzu.
 11. Wstawać wcześnie i robić na śniadanie pyszne crumble z owocami.
 12. Pić kakao zamiast jeść czekoladę i inne słodkości. 
 13. Nie narzekać.
To już tyle. Niektóre z tych postanowień są długoterminowe inne jednorazowe. Jedne prostsze a są też takie o których już teraz wiem, że będzie mi im trudno sprostać.

Myślę jednak, że  taka lista to dobry początek.

2 komentarze:

 1. Wieczorne rytuały z książką to coś tak cudownego, że na pewno uda Ci się dotrzymać tego punktu. :) Nie może być inaczej! Jesień rzeczywiście sprzyja próbowaniu dyni oraz porządkom w szafach. Trzymam kciuki za Twoje dbanie o ciało - to ważne również dla ducha.

  A kiedy już zrobisz porządki z książkami, zapraszam do mnie :). Dzisiaj ruszam z książkową wymianą, która jest zadaniem na mojej liście :). Pozdrawiam jesiennie i ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za wsparcie. Ciekawe książki, niestety muszę zrobić detok książkowy. Nocna szafka ugina się pod ciężarem pozycji do przeczytania. Kiedy znaleźć na to czas. Może czas zgłębić tajniki szybkiego czytania.

  OdpowiedzUsuń