wtorek, 22 września 2015

Młodości dodaj mi skrzydła, czyli co zrobić żeby zachować młodość cz. II

zdj. Kami ka
zegar słoneczny
Zachowanie młodości, tutaj szeroko rozumianej jako młode ciało i umysł jest istotne dla naszego poczucia wartości. Dzięki temu nie tylko będziemy zdrowsi ale przede wszystkim będziemy w dobrym nastroju i pewniejsi siebie w kontaktach z innymi. Zachowanie młodości do późnej starości to jest cel sam w sobie każdego z nas nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przecież każdy z nas chce być zdrowym na ciele i umyśle, otwartym, kreatywnym i towarzyskim. To są atrybuty młodości, warto trochę się wysilić i zadbać o siebie już dziś.
 W poprzednim wpisie  przedstawiłam pięć pierwszych recept na zachowanie młodego wyglądu. W pierwszej kolejności przedstawiam pomysły na poprawę i zachowanie młodego wyglądu.

 1. Zadbaj o usta i skórę wokoło ust. Wiele z nas zapomina o tym newralgicznym miejscu. A tutaj przecież skóra jest również delikatna, narażona na wiele urodowych niebezpieczeństw zaczynając od palenia papierosów i picie przez rurkę a kończąc na braku nawilżenia i fatalnym wpływie warunków atmosferycznych. Pamiętajmy więc o odpowiedniej ochronie naszych ust, peelingu i masażu.
 2. Peeling jest rewelacyjnym sposobem na szybkie zregenerowanie i odnowę skóry. Warto poświęcić  na to kilka minut przed wieczornym prysznicem czy kąpielą. Naprawdę nie potrzeba tu jakichś specjalnych specyfików, wystarczy zwykła sól, cukier albo najlepiej kawa mielona połączoną z oliwą i mamy cudowną miksturę poprawiającą wygląd skóry.
 3. Maseczki to kolejny must have i must do na naszej liście. Cudownie sprawdzają się zarówno te kupione w drogerii jaki i te domowej roboty. Ważne żeby były wykonywane systematycznie i trzymane na skórze odpowiednią ilość czasu. 
 4. Aloes. Od dawna znamy jego właściwości, należy jednak sobie często przypominać i wracać do niego regularnie. Sok z aloesu stosowany na skórę ma działanie regenerujące a wewnętrznie oczyszczające.
 5. Dłonie i stopy. Wiadomo od dawna, że wiek kobiety można szybko poznać po jej dłoniach dlatego tak ważna jest odpowiednia ich pielęgnacja. Stosowanie rękawiczek do prac domowych, stosowanie peelingów, odpowiedni krem odżywczy to pierwszy krok do młodego wyglądu skóry dłoni. Nie zapominajmy też o stopach (szczególnie w okresie jesienno-zimowym) tutaj obok kremu i peelingu istotne jest dobrze dobrane obuwie. Nie katujmy naszych stóp przyciasnymi butami, a one odwdzięczą nam się zgrabnym kształtem do późnej starości.
C.D.N.

Zapraszam na kolejny wpis z tej serii.
Pierwszy wpis można znaleźć tutaj.

Post oparty na cudownej książce którą niedawno na nowo odnalazłam na swojej półce bibliotecznej a mianowicie 100 sposobów na zachowanie młodości  Tareixa Enriquez, Jorge Nazra. 

2 komentarze:

 1. Zawsze mam problem z pracami w rękawiczkach :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Tez nie znoszę wkładać rękawiczek, jednak staram się zawsze o tym pamiętać.

  OdpowiedzUsuń