czwartek, 29 października 2015

Młodości dodaj mi skrzydła, czyli co zrobić żeby zachować młodość cz. IV

zdj. Kammi ka
Kolejny raz zapraszam serdecznie na dawkę dobrych, urodowych rad. W tej odsłonie będą to porady dotyczące zachowania młodości naszych ciał i ducha poprzez zastosowanie odpowiedniej diety.
Co taka dieta powinna zawierać?
Jakie produkty są najlepsze dla naszej skóry?


  1. Dieta dla zdrowia i urody powinna być przede wszystkim zrównoważona. Nie można zapomnieć o odtruwającym i pobudzającym porannym napoju czyli ciepłej wodzie z cytryną. Trzy posiłki dziennie plus dwie niewielkie przegryzki. Najlepiej jeść nie częściej niż co 3 godziny małe porcje. I przede wszystkim pozbyć się z diety cukrów, to jest prawdziwy zabójca kolagenu.
  2. Pyłek pszczeli i mleczko pszczele. Wszelkie wyroby pszczele mają dla nas dobroczynne działanie. Mleczko pszczele to prawdziwy eliksir młodości; ogromna ilość protein, aminokwasów i witamin doskonale działa na nasz system odporności. Pyłek pszczeli doskonale nadaje się do jogurtów czy płatków, można też zmieszać z sokiem a nawet kawą. Pyłek doskonale działa na nasz system nerwowy sprawdza się w stresowych sytuacjach, poprawia sprawność umysłową. Pyłek można spożywać codziennie natomiast mleczko pszczele dwa razy do roku przez ok 2 tygodnie. 
  3. Drożdże piwne. Na blogach włosomaniaczek można spotkać się z kuracją polegającą na piciu drożdży, które wpływają cudownie na porost i wygląd włosów. Jest to prawda, drożdże piwne posiadają witaminy z grupy B, pierwiastki śladowe oraz łatwo przyswajalne aminokwasy co działa fenomenalnie na nasze włosy i skórę. Drożdże można pić rozpuszczając w gorącej wodzie albo zażywać pod postacią tabletek.
  4. Zdrowe tłuszcze. Istotne znaczenie dla naszego wyglądu mają tłuszcze. Nie należy eliminować ich z diety gdyż wpływają na stan naszej skóry, właściwy poziom cholesterolu oraz sprawność umysłu. Teraz na rynku mamy ogromne ilości wspaniałych olejów m. in. lniany, z orzechów włoskich, wiesiołkowy. Ponadto warto dostarczać sobie zdrowe tłuszcze jedząc od czasu do czasu ryby.
  5. Wapń. Bardzo ważny składnik szczególni dla nas kobiet. Nie może zabraknąć go w codziennej diecie. wapń można znaleźć w produktach mlecznych, zielonych warzywach, rybach, migdałach. Warto wystrzegać się alkoholu, kawy, cukru, soli. Wapń dobrze przyswaja się z wit. D.
  6. Błonnik. Dla dobrej pracy jelit wart spożywać odpowiednią ilość błonnika. Tutaj należy też pamiętać o piciu wody. Błonnik zapobiega próchnicy, otyłości, kontroluje poziom cukru, zwiększa masę kałową dzięki czemu zmniejszają się problemy z wypróżnianiem.  
  7. Dla zdrowia i urody w ogóle najlepiej jest jeść mniej. Z wiekiem powinniśmy spożywać coraz mniej kalorii. Ograniczając do minimum niezdrowe przekąski, dbać o odpowiednią ilość warzyw i owoców, wody oraz przynajmniej 30 min. lekkich ćwiczeń fizycznych. Objadanie się obciąża żołądek, po obfitym posiłku jesteśmy ospali i ociężali co dodatkowo wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Ciekawy artykuł na ten temat był kiedyś w Zwierciadle. Warto zajrzeć.
Wcześniejsze posty z tej serii można znaleźć tutaj, tutaj i tutaj.

Post oparty na cudownej książce którą niedawno na nowo odnalazłam na swojej półce bibliotecznej a mianowicie 100 sposobów na zachowanie młodości  Tareixa Enriquez, Jorge Nazra.

2 komentarze: