wtorek, 20 października 2015

Przegląd prasowy #4

 Zapraszam dziś na przegląd prasy, w roli głównej Viva, Uroda życia, Elle i Pani.

Viva
 W Vivie jak zwykle wiele ciekawych anegdotek i wypowiedzi. Moją uwagę przykuł artykuł Królewskie życie  o życiu angielskiej królowej Elżbiety II. Możemy poczytać o jej ulubionej rezydencji oraz innych włościach.

Kolejny artykuł dotyczy nie mniej bogatych jak nie bardziej Chińczyków Imperium bogaczy, którzy dosłownie śpią na złocie. Wymowne zdjęcie właściciela firmy produkującej ekskluzywne łazienki w najdroższej toalecie. Nie wiem czy sama czułabym się komfortowa w takim otoczeniu. Raczej nie będę miała okazji tego sprawdzić.
Viva
Hotel Świat czyli Hotel Ritz w Paryżu. Przepiękny, najwspanialszy, stylowy. Gościł wszystkie znamienite osobowości, jego mury widziały wszystko. Przepiękne wnętrza w których czas spędzała m in. Coco Chanel. O Ritzu pisano książki oraz kręcono filmy, ten hotel to legenda.
VivaElle
W ELLE  piękne zdjęcia, sesje mody, wywiad z Kristen Stewart, Michałem Urbaniakiem i mnóstwo poleceń kosmetyków. Mnie urzekł tekst Retromania o modzie na lata 50, 60, 70 i 80. Można nosić wszystko tyko trzeba znać świetny second hand i mieć zaprzyjaźnioną sprzedawczynię, która odłoży nam co lepsze perełki.
Elle
Tekst Przebić szklany sufit  o karierze w biznesie. Nie jest to łatwy kawałek chleba. Konsekwencja, dyscyplina, zaangażowanie, samozaparcie, odwaga, pewność siebie  potrzeba naprawdę wiele żeby zdobyć szczyt w firmie. Co otrzymujemy w zamian, z czego rezygnujemy na te pytania trzeba odpowiedzieć sobie samemu.

Elle

 Fajny artykuł Zatańcz ze swoim sąsiadem opisujący ciekawe zjawisko przyjaźni we wspólnotach mieszkańców. Kiedyś już tak było, ostatnio gorzej. Ludzie wprowadzali się na osiedla nie znali i nawet nie chcieli poznać. Nikt nikomu nie mówił dzień dobry a w windzie wszyscy patrzyli w sufit. Liczę, że to się zmieni, ale żeby tak było musimy zmienić siebie i otworzyć się na ludzi. Fanie jest mieć cały blok zaprzyjaźnionych osób. na koniec polecam 5 min z Caroline de Maigret i artykuł Niebolesne rozstanie o pozbywaniu się tatuaży.
Elle

Uroda życia
 W mojej zdecydowanie najbardziej ulubionej gazecie URODA ŻYCIA szeroki wybór świetnych artykułów.
Uroda życia
Mamy rozmowę z Monicą Bellucci i Magdaleną Cielecką. Świetny tekst o związku Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów.

Dalej mamy artykuł Siła wstydu. Co to za uczucie i jak wpływa na nasze życie. Lepiej się go pozbyć czy w ogóle to możliwe, czy odczuwamy jeszcze wstyd? Ponadto propozycje książek z zakresu zmierz się ze wstydem.


Uroda życia
Uroda życia
 Godzina urlopu dziennie każdy powinien sobie taką serwować dla swojego dobra. Świetna rozmowa z psychiatrą dr Dariuszem Wasilewskm o radzeniu sobie z emocjami.
Rewolucji tu nie będzie rozmowa o sytuacji kobiet w Chinach. Bardzo pouczające, należy się cieszyć, że żyjemy w Polsce i mimo wszystko mamy niezłe możliwości. Warto to dostrzegać i z tego korzystać.
Jesienne zupy według Agnieszki Maciąg, bardzo inspirujące. Zachęcają do gotowania, w ogóle uwielbiam Panią Maciąg. Może będę miała okazję ją spotkać podczas Targów Książki w Krakowie już w tym tygodniu.

Uroda życia

Kosmetycznie Olejki na każdy problem. Raczej nie przepadam za olejkami (mam Nuxe ale z drobinkami, strasznie mnie wkurzają)  ale chyba się przekonam, mam parę typów.
Ogólnie bardzo polecam tę gazetę multum świetnych artykułów i wywiadów.
Uroda życia

Na koniec polecam PANI. Niestety wrześniowa, pośród tylu gazet teraz dopiero zdążyłam ją przewertować. Polecam gorąca jednak w miarę możliwości artykuł Goście, jadą goście o naszej polskiej gościnności. Jak to było kiedyś i jak to wygląda dziś. Czy jeszcze się gościmy, czy wolimy jednak spotkać się "na mieście".
Na koniec rewelacyjny tekst Oczy szeroko zamknięte. Czy patrzymy na swoje życie przez różowe okulary, czy na siłę upiększamy i idealizujemy bliskie nam osoby, które tak naprawdę nas niszczą, sprawiają przykrość, dołują. Czy jesteśmy wobec siebie szczerzy w postrzeganiu świata zewnętrznego, czy boimy się, wolimy nie wiedzieć, nie konfrontować się. Świetny tekst dający do myślenia.
Pani
Pani

2 komentarze:

  1. Uwielbiam takie cykle! U mnie się niestety nie przyjął, dlatego Tobie kibicuję! Ja w tym miesiącu, o dziwo, nie zakupiłam żadnego magazynu! Zgroza!

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzięki za informację. Ja kupują magazyny hurtowo, niestety nie zawsze mam czas poczytać. To jest chyba forma uzależnienia.

    OdpowiedzUsuń