poniedziałek, 12 października 2015

5 rzeczy, których warto pozbyć się ze swojego życia

zdj. Kammi ka
Codzienne odczuwanie szczęścia  zależy tak naprawdę od ogromnej liczby rzeczy. Czasami wystarczy drobiazg i nasz humor pryska jak bańka mydlana. Dlatego warto dbać o naszą przestrzeń, ogólne samopoczucie i  bliskie relacje aby jak najrzadziej dopadał nas kiepski nastrój. Należy zadbać o to szczególnie teraz gdy pochmurna, deszczowa i nawet śniegowa pogoda często negatywnie wpływa na nasze samopoczucie.

Aby poprawić jakość własnego życia warto pozbyć się kilku rzeczy. Komfort oraz wolność którą odczujemy będzie pozytywnie wpływała na nas oraz nasze działania.Poniżej przedstawiam krótkie zestawienie rzeczy, których warto się szybko pozbyć, aby oczyścić swoją przestrzeń i od razu poczuć się lepiej.


  1. Żal jest jednym z bardziej destrukcyjnych uczuć. Warto pogodzić się ze swoimi decyzjami, swoją przeszłością, byłymi, eksami itd. Oczyścimy swoją przestrzeń z niepotrzebnych myśli. To co było, co się stało nie zmieni się, należy iść dalej. Trzeba wyciągnąć lekcję, przetrawić to i iść dalej. Nie wspominać, nie wracać do tego raz za razem. Zawsze można wszystkie trapiące nas sprawy zapisać na kartce a następnie ją spalić. tak po prostu, symbolicznie.
  2. Śmieci. Aby czuć się ze sobą dobrze warto wyrzucić ze swojego życia i swojej przestrzeni wszystkie, ogólnie pojęte śmieci. Stare niepotrzebne zeszyty, kwitki, karteczki, notatki, notesiki, paragony, zepsute, nieużywane przedmioty, zniszczone, niepasujące ciuchy itd.
  3. Niezałatwione sprawy, które ciągną się za nami miesiącami i latami. Dla dobrego snu i spokojnego, komfortowego życia warto zadbać o zakończenie i zamknięcie niedokończonych, odwlekanych spraw. Oddanie książek do biblioteki, lokówki koleżance, obrona pracy, napisanie pracy, ukończenie studiów, odpisanie na maile, oddzwonienie, oddanie butów do szewca itd. Można zapisać wszystkie sprawy, które mącą nasz spokój i powoli odhaczać po ich wykonaniu. Każda zakończona sprawa, choćby najdrobniejsza będzie działała motywująco.
  4. Nieżyczliwi ludzie. Wampiry emocjonalne, fałszywi przyjaciele, zazdrośnicy wszystkie osoby przy których czujemy się niekomfortowo, które sprawiają nam przykrość, dołują, odbierają radość życia. Szkoda tracić czasu i naszej energii, lepiej iść samemu przez życie niż ciągnąć za sobą kulę, która liczy na nasze potknięcie. Nie warto otaczać się ludźmi zazdrosnymi, którzy nie potrafią cieszyć się naszym szczęściem, którzy nas nie wspierają, nie inspirują i nie pozwalają rozwijać.
  5. Zazdrość.  Nie warto zaprzątać sobie tym głowy, trzeba zająć się swoim życiem. Każdy z nas ma swoje talenty, pasje i powinien kroczyć własną ścieżką. Jak tylko przestaniemy oglądać się na innych obudzimy ogromne pokłady własnej energii, odpowiednio skierowana przyniesie nam szczęście i spokój ducha.  Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czego zazdrościmy danej osobie i czy My na pewno chcemy tego co ona ma. Czasami wystarczy bliżej przyjrzeć się sobie i siebie docenić, wtedy okaże się, że nasze życie jest o wiele lepsze i ciekawsze od innych.
Napiszcie czego waszym zdaniem warto jeszcze pozbyć się ze swojego życia, żeby poczuć się szczęśliwszym.

1 komentarz:

  1. Dokładnie, nie pozbywając się wymienionego przez Ciebie balastu, nie jesteśmy w stanie rozwijać się i iść do przodu.

    OdpowiedzUsuń