niedziela, 22 listopada 2015

Przegląd prasowy #5

 Zapraszam na kolejny z serii przegląd prasy. W tej odsłonie wiele ciekawych artykułów i wywiadów z Urody Życia, Wysokich Obcasów, Vivy i Dziecka.Wysokie Obcasy

Wysokie Obcasy
W Wysokich Obcasach krótki poradnik jak należy korzystać z laptopa żeby nie cierpiała na tym nasza szyja, czyli Laptopy gną twoją szyję! 

Dalej mamy Młodzi, ambitni...hipochondrycy, czyli o młodych ludziach, którzy są stałymi pacjentami  doktora google i wyszukują coraz to nowe choroby. Czyżbyśmy mieli do czynienia z nową chorobą cywilizacyjną - hipochondrią.

Same kłamstwa o rodzinie stara się odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie obecnie z instytucją rodziny jest tak źle jak mówią. Rozprawia się między innymi z tezami, że kiedyś kobiety nie musiały pracować i, że kiedyś ludzi żyli ze sobą do grobowej deski. Kłamstw jest 11. Ciekawe.

Wysokie Obcasy
Szeptuchy, czarownice i zaklinacze interesująca rozmowa z psychologiem o tym czy i dlaczego wierzymy w pseudonaukę. Dlaczego bezkrytycznie patrzymy na różnego rodzaju terapie, które nierzadko nie mają żadnego potwierdzenia naukowego. Do przemyślenia.
Wysokie Obcasy

Wysokie Obcasy
Zło kompendium dla menedżerów?  rozmowa z Julią Romanowską, która zbadała wpływ sztuki na menedżerów. Nietuzinkowe podejście do tematu. kolejny raz można odpowiedzieć sobie na pytanie do czego zdolni są ludzie.

Uroda życia
Uroda życia serwuje nam ciekawy wywiad z Agnieszką Grochowską, Romą Gąsiorowską oraz Andrzejem Chyrą.
Uroda życia
Dodatkowo w rozmowie z socjologiem Pawłem Śpiewakiem odpowiada na pytanie Po co nam Bóg?  Uważam, że każdy z nas w coś wierzy, nawet ateista. Tak jesteśmy stworzeni, mamy potrzebę wiary. Wraz z upływającym czasem zazwyczaj się to pogłębia. Całe życie szukamy.

Interesujący tekst o miłości Wojciecha Kilara i Barbary Pomianowskiej Dr Jekyll, Mr Hyde i Basia.
Uroda życia

Uroda życia
Relacja prawie perfekcyjna relacja Marty Kuszyńskiej, siostry Moniki byłej wokalistki Varius Manx. Jak wspierać bliskich w trudnych chwilach i o sile siostrzanej miłości.

Bardzo ważny tekst Tata walczący o ojcach skazanych na porażkę w walce o dzieci po rozwodzie. Niestety znam taką sytuację mimo, że ojciec z chęcią zajął by się dziećmi nie dość, że nie dostał takiego prawa to jeszcze rodzina byłej żony utrudnia mu widzenia. Totalna porażka.
Uroda życia


Uroda życia
W pogoni za pięknem rozmowa z Wiesławem Łukaszewskim, wykładowcą Uniwersytetu SWPS. Dlaczego chcemy być piękni, czy uroda gwarantuje sukces, dlaczego siebie nie akceptujemy, czy ładniejsi są szczęśliwsi? warto się nad tym zastanowić.
Uroda życia

Uroda życia
Gotowe na sex szczera rozmowa o seksie. Czego szukamy, czego pragniemy, dlaczego jesteśmy niezadowolone a kiedy się udaję. Do przeczytania i przemyślenia.

Na koniec pyszności ze stołu Agnieszki Maciąg i cudna sesja modowa w cętki.
Uroda życia

Dziecko


Dziecko
Magazyn Dziecko oferuje masę ciekawy artykułów m.in. Jaka matka taka córka? Czyli jak daleko pada jabłko od jabłoni.
Nocna zmiana, czyli przegląd ciepłych piżamek, coś na czasie gdy dziecko nie lubi spać pod kołdrą.
Granice pamięci, czyli jak daleko sięga nasza pamięć. Na jaki wiek datuje się twoje pierwsze wspomnienie. Ciekawe.

Dziecko
Dziecko
Prezenty z różnych półek temat na czasie już wkrótce Mikołaj a zaraz potem Gwiazdka. Strzeżcie się portfele.

Krok po kroku skok po skoku o krokach inaczej skokach milowych naszych pociech. Czy jest w tym reguła i jak wspierać nasze dzieciaki w rozwoju. Ciekawe.

Postaw na bańki, czas przeziębień w pełni. Czy stawiacie bańki swoim maluchom. czy to jest bezpieczne i skuteczne. Do poczytania.
Dziecko

Dziecko

Dziecko
Odstawianie w praktyce, czyżby zainteresowano się tematem odstawiania od piersi. Oby więcej i głośniej się o tym mówiło.

Dziecko

Nie nakłaniać do jedzenia, dziecko nie jest niejadkiem jak zgłodnieje samo przyjdzie coś zjeść. Czasami podczas zabawy dzieci zapominają o głodzie a potem jest już tylko gorzej. Nie ma nic bardziej nieszczęśliwego niż połączenie zmęczonego i głodnego  malucha.

Dziecko
Dziecko
Życie towarzyskie dwulatka i Bunt dwulatka nie istnieje artykuły w sam raz dla mnie.Moja córka jeszcze nie jest dwulatką ale już doświadczam buntu. Słowo "nie" jest jej ulubionym. Warto poczytać i dowiedzieć się czegoś więcej o świecie naszego dziecka, postarajmy się je zrozumieć i ułatwić tę drogę poznawania otoczenia i samego siebie.

VIVA
W VIVIE rozmowa z Michałem Bajorem oraz Małgorzatą i Andrzejem Saramonowiczami
VIVA

Klucz do sukcesu Katarzyny Tusk. czyli marzenie każdej blogerki.


Ponadto Australia moja miłość i cudna sesja modowa.

VIVA

VIVA

VIVABrak komentarzy:

Prześlij komentarz