środa, 13 stycznia 2016

Zajęcia dla dzieci do dwóch lat cz. 1

Niestety w tym roku pogoda nie sprzyja zabawom na polu. Sanki i narty muszą iść w odstawkę. Brak śniegu, deszcz, wiatr i do tego jeszcze krakowski smog zniechęcają całkowicie do jakichkolwiek wyjść na spacery.
Jednak nie można cały dzień przesiedzieć z dzieckiem w domu. Z jednej strony ze względu na dziecko, które potrzebuje aktywności, ruchu, nowych bodźców oraz kontaktu z rówieśnikami, jak również ze względu na opiekuna, który krótko mówiąc nie zawsze jest w stanie zabawiać dziecko całymi dniami.
Już kiedyś pisałam o zajęciach muzycznych, które są naprawdę cudowne i rozwijające.

Dziś chciałam opisać zajęcia dla dzieci do 2 lat, są to zajęcia ogólno rozwojowe.

Zajęcia prowadzone są przez jedną panią. Grupa dzieci to zazwyczaj około 10 maluchów. Pani aktywnie zabawia dzieci i włącza je do różnych gier. Na takich zajęciach najczęściej jest część muzyczna gdzie śpiewa się popularne dziecięce melodie i tańczy do nich w różnych choreografiach oraz część plastyczna, gdzie się maluje, klei, wykonuje inne prace artystyczne.

Oczywiście są to zajęcia prowadzone dla maluszków z rodzicami gdzie opiekun mniej lub bardziej aktywnie (w dłużej mierze zależy to od samodzielności i wieku dziecka) uczestniczy w tych zajęciach.

Jestem naprawdę zadowolona z uczestnictwa w tego typu zajęciach. Widzę jak moja córka z coraz większą śmiałością i chęcią włącza się w zabawę, jak się cieszy z możliwości kontaktu z dziećmi. Poznaje nowe formy zabawy, bawi się nowymi zabawkami i uczy się bycia w grupie z innymi dziećmi. Robi to wszystko ze swobodą i bez lęku bo wie, że w każdym momencie może pobiec do mamy.
Na takich zajęciach dzieci powoli przygotowują się do pójścia do żłobka czy przedszkola. Bez nerwów i płaczu można dzieki temu przyzwyczajać maluchy do pobytu w gronie "obcych" osób.

W Krakowie jest wiele miejsc oferujących takie zajęcia ja chodzę do:
Klubu Żyrafa, cena zajęć to 30 zl, w karnecie taniej
oraz do
Likekonik, cena to 29 zł, w karnecie taniej a w przerwie zajęć poczęstunek w postaci wody i owoców. Tutaj rodzice mogą również wypić kawę bo jest to przytulna Klubokawiarnia.

Czy chodźcie z dziećmi na takie zajęcia? Jakie macie doświadczenia?

1 komentarz: