środa, 6 stycznia 2016

Edukacja muzyczna metodą Gordona

Moja córka uwielbia bawić się z innymi dzieciakami i wciąż szuka z nimi kontaktu. Dlatego  też staram się jej dostarczać jak najwięcej okazji i możliwości do spotkań z rówieśnikami.

Ostatnio zaczęłyśmy uczęszczać na zajęcia umuzykalniające metodą Gordona. 

Byłyśmy tylko na dwóch zajęciach ale mam zamiar chodzić z córką regularnie. Widzę jak świetnie się na nich czuje a później sam śpiewa i tańczy w domu.
Profesor Edwin E. Gordon to amerykański naukowiec, psycholog muzyki, pedagog, muzyk jazzowy. Opracował innowacyjną koncepcję edukacji muzycznej. Porównuje on naukę muzyki do nauki mowy. Uważa, że dając dziecku możliwość osłuchania się z rożnymi formami muzyki uwrażliwia je na dźwięki. 

W internecie można się naprawdę dużo dowiedzieć na ten temat, warto to skonfrontować z własnym doświadczeniem i wybrać się na takie zajęcia. W Krakowie jest coraz więcej miejsc gdzie praktykuje się tę metodę m. in.Czy mieliście może styczność z zajęciami tego typu?

2 komentarze:

  1. Nigdy o tym nie słyszałam, ale w szkole muzycznej, do której chodzi moja córka, widzę rodziców z malutkimi dziećmi na rękach, takimi chyba nawet poniżej roku, więc może to właśnie to :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możliwe, że tak. Na takie zajęcia można chodzić już od 3 mc życia.

      Usuń