wtorek, 9 lutego 2016

Kobieta zawsze szykowna

Lubię wszystko co jest związane z Francją, Paryżem, stylem francuskim w modzie i w architekturze oraz urządzaniu wnętrz. Wszystko zaczęło się od zamiłowania do języka francuskiego i choć nadal nie władam nim biegle to taki jest mój cel.
Uważam, że Francuzi są specyficzni i nietypowi mają swój styl, są intelektualustami, filozofami i miłośnikami sztuki i kultury.
Uwielbiam czytać o tej nacji i ich przedstawicielkach. Z wielką chęcią zapoznaje się z coraz to nowszymi pozycjami książkowym i szczerze cieszę się, że cały czas ich przybywa.

Ostatnio przeczytałam świetną pozycję autorstwa Tish Jett Zawsze szykowna.
Tish jest Amerykanką, która przeprowadziła się do Paryża by zostać redaktorem w dziale mody. Wyszła  za Francuza i prowadzi życie typowo francuskie. Jak wiele jej podobnych zafascynowała się i pokochała francuski styl. Prowadzi bloga http://tishjett.com

Poradnik jest przeznaczony dla pań zdecydowanie po 30 choć i te koło 30 spokojnie mogą znaleźć w nim inspirację. To co przeczytałam nie jest dla mnie nowością ponieważ to nie mój pierwszy poradnik tego typu jednak znalazłam kilka perełek dla których będę wracać do tej książki.

Są tu fajne rady jak dbać o cerę i skórę z przykładami i stwierdzam, że ABCDerma Biodermy jest naprawdę fantastyczną w zmywania makijażu. Sposób na lepsze przyswajanie migdałów też jest ok. ☺
 Podoba mi się to, że Tish nie stawia tylko na ciuchy i odpowiednią szafę jest raczej zwolennikiem pewnego stylu bycia jakim jest bycie francuską czy paryżanką. Nie można nią być jedynie poprzez dobranie gotowych, skopiowanych zestawów.

Francuzka to styl życia, wychowanie i edukacja od najmłodszej. Wpajanie określonych wartości i zasad. To pewna mentalność i podejście do życia.

Francuzi cenią sobie nie tyle wygląd co sposób wyglądania, bycia. Nonszanlacje i naturalność w jednym. Inteligencję i błyskotliwość. Sztukę rozmowy i flirtu bez konsekwencji.

W książce spodobała mi się szczególnie różnica między tym co dla Francuza oznacza kobieta urocza a kobieta posiadająca urok oraz to, że wiek nie ma tak naprawdę znaczenia, ważna jest osobowość, podejście do życia, własny styl, pewność siebie, znajomość siebie oraz akceptacja.

Poniżej dwa inspirujące cytaty z książki

"Dobry styl to przede wszystkim postawa i sposób poruszania się. To sposób, w jaki kobieta chodzi, gestykuluje, wyraża swoją osobowość."

"To nie strój czyni kobietę elegancką, to kobieta sprawia, że jej ubranie staje się wytworne. Decyduje o tym jej sposób poruszania się, mówienia, odpowiednio dobrany delikatny makijaż, świetna fryzura i trafiony kolor włosów. To połączenie detali daje efekt elegancji."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz